sexsaoy.com

افلام سكس

russiainporn.com

xnxxarabsex.com

Watch free HQ porn clips on https://sexe-libre.org

List

این مقاله توسط امین کریمی (کارشناس مرکز برنامه ریزی راهبردی و توسعه منابع) نوشته شده است. مطالب منتشر شده در ادامه، حاصل تلاش و تحلیل‌های نویسنده اثر بوده و مرکز برنامه ریزی راهبردی و توسعه منابع دانشگاه مطالب مطرح شده را تایید یا رد نمی‌نماید.

در قسمت دوم از سلسله یادداشت‌های بررسی انجمن خانواده در دانشگاه‌های معتبر دنیا، در این نوشتار دانشگاه ام آی تی (MIT) مورد واکاوی قرار گرفته است.

 

 

 

دانشگاه ام‌آی‌تی دارای یک انجمن خانواده (MIT Parents Association) مجزا است که ساماندهی به امور والدین دانشجویان بر عهده آن هست. انجمن خانواده دانشگاه ام‌آی‌تی، محفلی برای گردآمدن خانواده‌های دانشجویان دوره کارشناسی به‌صورت داوطلبانه برای تعامل با دانشگاه است. این تعاملات شامل دریافت خبرنامه‌های مرتبط با والدین، کمک‌های مالی به دانشگاه، فعالیت‌های داوطلبانه و شرکت در مراسم‌ها و جشن‌های دانشگاه هست.

ازجمله خدمات انجمن خانواده، ایجاد سامانه ثبت‌نام آن‌ها با عنوان ارتباط نامحدود خانواده‌ها (MIT Parents Infinite Connection Accounts) به‌منظور آگاهی از برنامه‌های دانشگاه است. همچنین خانواده از طریق این سامانه می‌توانند با یکدیگر آشنا شده و خانواده‌های یک منطقه جغرافیایی مشترک به هم معرفی شوند. همچنین خانواده‌ها می‌توانند توصیه‌های خود به سایرین را در فضای شبکه مجازی پین‌ترست (Pinterest) در قالب تصویر و متن منتشر کنند.

از دیگر خدمات انجمن خانواده، پیشنهاد سبد غذایی برای دانشجویان است که از طریق فروشگاه دانشگاه به‌صورت برخط (Online) تهیه و در محل اسکان دانشجو تحویل داده می‌شود. همچنین امکان خرید سایر اقلام نیز برای آن‌ها فراهم شده است.

در بخش خدمات پزشکی سایت انجمن، توصیه‌های لازم برای خانواده‌ها به‌منظور حفظ سلامت دانشجویان آورده شده است. همچنین در بخش حذف‌ترم (Withdrawals)، اطلاعات لازم از قوانین دانشگاه و توصیه‌های مورد نیاز نیز قرار گرفته است.

به‌منظور آگاهی خانواده‌های دانشجویان جدید‌الورود، قسمتی در سایت انجمن وجود دارد که اطلاعات مورد نیاز ازجمله اسکان دانشجویان و برنامه غذایی آن‌ها ذکر گردیده است. البته دانشگاه ام‌آی‌تی وبگاهی مجزا برای دانشجویان جدید‌الورود طراحی کرده است که خانواده‌ها نیز امکان دسترسی به آن را دارند. برنامه آشناسازی والدین (Parent Orientation Program) نیز برای آگاه‌سازی خانواده‌های دانشجویان جدیدالورود از فضای دانشگاه و امکانات آن هرساله در ماه اوت برگزار می‌گردد. از طرف دیگر، برای خانواده‌های دانشجویانی که سال پایانی تحصیل خود در این دانشگاه را سپری می‌کنند، قسمتی با عنوان جشن فارغ‌التحصیلی در نظر گرفته شده که مجموعه کارهای‌ لازم برای شرکت خانواده‌ها و دانشجویان بیان گردیده است. همچنین آخر هفته خانوادگی ازجمله برنامه‌هایی است که این انجمن به‌منظور گردهمایی خانواده‌ها به‌صورت سالیانه برگزار می‌کند. 

از جمله فعالیت‌های داوطلبانه خانواده‌ها در قالب انجمن، رابط والدین (Parent Connector) است. والدین دانشجویان کارشناسی با گذراندن دوره آموزشی می‌توانند در این بخش فعالیت کنند که از وظایف آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد[منبع]:

  • آگاه‌سازی خانواده‌ها از دانشگاه ام‌آی‌تی و تشویق آن‌ها برای شرکت در انجمن‌ها؛
  • به اشتراک گذاشتن دانش با خانواده‌ها به‌منظور کاهش نگرانی آن‌ها و دانشجویان از انتقال به فضای دانشگاهی؛
  • کمک به مشارکت والدین با ارائه بازخورد و پیشنهادها به انجمن خانواده دانشگاه

از جمله دیگر فعالیت های جانبی انجمن خانواده می توان به پروژه کتاب آشپزی والدین ام‌آی‌تی (The MIT Parents Cookbook Project) و همچنین برگذاری جشن تولد دانشجویان در محیط دانشگاه اشاره کرد.

 در بخشی از سایت انجمن خانواده دانشگاه، قسمتی برای حمایت‌های مالی خانواده‌ها در نظر گرفته شده است. طبق آمار منتشر شده توسط این دانشگاه، حمایت‌های مالی بیش از ۳۴۰۰ خانوار در سال ۱۴ _ ۲۰۱۳، مبلغی در حدود ۲ میلیون و نه‌صد هزار دلار فراهم کرده است[منبع]. این مقدار به‌صورت تقریبی به‌اندازه ۰.۵ درصد کل بودجه سال ۲۰۱۴ این دانشگاه هست. شکل ۶ انواع شیوه‌های پرداخت هدیه نقدی به دانشگاه ام‌آی‌تی را نشان می‌دهد.

 

هدایای نقدی در روش پرداخت غیر مقید بدون تعیین محل خرج کردن آن است که به دانشگاه انعطاف لازم به‌منظور مصرف را می‌دهد؛ اما در روش مقید، محل خرج کردن آن شامل برنامه فرصت پژوهشی دوره کارشناسی، بورس تحصیلی، استادان آموزشی و پژوهشی، ورزشکاری و برنامه‌های هنری و موسیقی از پیش تعیین شده است.

در پایان می‌توان گفت که دانشگاه ام‌آی‌تی همچون دانشگاه هاروارد از نقش کلیدی خانواده‌ها در بهبود فضای دانشگاه غافل نبوده و آن‌ها را به‌عنوان عضوی مهمی از دانشگاه معرفی کرده است. موضوعی که در آموزش عالی کشور مغفول مانده و نیازمند توجه بیشتری است.

  Posts

دی ۲۴ام, ۱۳۹۸

انجمن خانواده دانشگاه استنفورد (Stanford)

      یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های خانواده متعلق به دانشگاه استنفورد است که قدمتی ۱۰۰ ساله دارد. همانند سایر […]

مهر ۲ام, ۱۳۹۸

لزوم تشکیل انجمن خانواده در دانشگاه

    در این روزها، میزبان والدینی هستیم که به همراه فرزندان خود برای ثبت نام در دانشگاه حضور یافته‌اند. […]

شهریور ۱۰ام, ۱۳۹۸

انجمن خانواده دانشگاه پرینستون (Princeton)

    دانشگاه پرینستون به‌منظور ایجاد تعامل با خانواده دانشجویان اقدام به تأسیس انجمن خانواده (Families community) نموده است. در وبگاه […]

شهریور ۲ام, ۱۳۹۸

انجمن خانواده دانشگاه ام آی تی(MIT)

      دانشگاه ام‌آی‌تی دارای یک انجمن خانواده (MIT Parents Association) مجزا است که ساماندهی به امور والدین دانشجویان بر […]

مرداد ۹ام, ۱۳۹۸

انجمن خانواده دانشگاه هاروارد (Harvard)

      سیاست دانشگاه هاروارد مشارکت دادن والدین دانشجویان، بخصوص دوره کارشناسی در فعالیت‌های دانشگاه است. اولین ویژگی سایت دانشگاه […]

تیر ۱۸ام, ۱۳۹۸

راهکارهای خنثی کردن اثرات تحریم‌ها

رئیس دانشگاه صنعتی شریف: راهکارهای خنثی کردن اثرات تحریم‌ها طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور و همچنین ریاست مجلس […]

تیر ۳ام, ۱۳۹۸

پنج تلنگر به منظور افزایش مشارکت خیرین

این مقاله با عنوان  «کمک‌های بشر دوستانه با پنج تلنگر» در روزنامه‌ی دنیای اقتصاد توسط امین کریمی (پژوهشگر اقتصادی) در […]

تیر ۳ام, ۱۳۹۸

برگزاری جلسات کارشناسی نظام برنامه ریزی بودجه

 پیرو سلسله جلسات صورت گرفته در فروردین و اردیبشهت ماه سال جاری(۹۸) در مرکز برنامه ریزی راهبردی وتوسعه منایع دانشگاه صنعتی […]

تیر ۱ام, ۱۳۹۸

دانشگاه شریف- قطب کسب و کار دانش بنیان

  دانشگاه صنعتی شریف به منظور توسعه و ارتقای کمی و کیفی فعالی تهای حوزه‌های پژوهشی، فناوری و کارآفرینی و […]

خرداد ۴ام, ۱۳۹۸

برنامه‌ای برای سنجش اثربخشی اجتماعی

ضیافت افطاری حامیان دانشگاه صنعتی شریف در نهم ماه مبارک رمضان مصادف با ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ با مدیریت مرکز برنامه‌ریزی راهبردی و […]

اردیبهشت ۱۶ام, ۱۳۹۸

برگزاری مراسم ضیافت افطار خیرین و حامیان دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی، هم‌زمان با ماه پر برکت رمضان، دانشگاه صنعتی شریف در روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با […]

keep2porn.net shemale777.com vrpornx.net